FENOMÉNY F PŘÍPRAVĚ

Na tomto místě uvádíme místa a restaurace, do kterých se chystáme zavítat. Ne snad proto, aby se restauratéři stihli připravit, vysmýčit a vybílit. To spíše proto, aby všichni členové PF měli přehled o tom, kdy co bude a na co je potřeba si udělat těšáka!

Pro letošní rok 2015 jsou f přípravě tyto výpravy:

PRAHA

Jak poznamenal socialismus a současné tržní prostředí staropražských hospod? Existují ještě vůbec v Praze takové, jejichž sláva hvězd se dotýká? A jaká je jejich návštěvnost? Chodí do staletých putyk více cizinci nebo našinci? A je tam našinec spokojený? Pojďte s námi projít hospody a restaurace z 19. století!

ÚSTÍ NAD LABEM

Krajské město na severu Čech. Místo na řece Labi, které má pivovary po obou stranách. Březňák a Zlatopramen – tady jsou doma. Ale jsou tu vůbec? Nebo místní restaurace a hospůdky čepují přespolní? Podáme si místní alkoholiky, projdeme místní restaurace a uvidí se!

PLZEŇ

Pilsner Urquell  Je nejen typový, ale i historický vzor piv plzeňského typu. Vůbec poprvé na celém světě byl tento druh piva uvařen 5. 10. 1842 v plzeňském pivovaru sládkem Josefem Grollem. Tolik kámoška Wiki. Posviťme si na Plzeň v Plzni. Zavítáme do pivovaru pro referenční vzorek a pak hurá do západočeské metropole.

OLOMOUC

My říkáme ta Olomouc, místňáci jsou schopni říci i ten Olomouc. Dejme tomu. Co pivo? Co pivní kultura a místní hospody? Jsou tu dva pivovary – Svatý kopeček a Moritz. Lze čekat i Zubry, Holby, a snad i přišel viděl Litovel. Tady na sebe budeme tvrdý!

PRAHA
Datum: říjen 2015
Memoriál Matěje Kuděje – povinná účast všech členů PF

Webdesign: Kabris|NET